Ремонт контакторів і магнітних пускачів

 

В контакторах і магнітних пускачах найбільш часто зношуються контакти, дугогасильні пристрої , магнітні системи, котушки електромагнітів.

Несправністю контактів є підгоряння, обгоряння, глибока корозія контактів по лінії їх початкового дотику.

В процесі ремонту мідні контакти товщиною менше 0,3 їхньої початкової товщини  міняють на нові, а за відсутності таких виготовляють нові з невідпущеної профільної  міді. Форма і розміри контактів приймаються згідно з заводськими кресленнями.

Контакти що мають металокерамічне покриття, яке забезпечує підвищену провідність або корозійну стійкість, зачищати напилким або надфелем не дозволяється.

Контакти, що мають приварені срібні пластинки або покриття  із сплавів на основі срібла, міняти на мідні не можна для уникнення погіршення їх якості.

Перегорілі і деформовані стінки дугогасильних камер замінюються новими  виготовленими з азбоцементу  або фібрових пластин, а за відсутності останніх вигорілі місця замазують сумішшю азбесту, цементу і води, попередньо очистивши місце, що ремонтуються від бруду і нагару.

Несправність магнітної системи найчастіше проявляється у вигляді її гудіння, причиною появи якого є зменшення площі дотику ярма і якоря магнітної системи, щільності прилягання або внаслідок пошкодження короткозамкненого витка.

Усунення гудіння досягається шляхом збільшення щільності (площі) прилягання якоря і ярма. В найпростішому випадку це може бути досягнуто шляхом підтягання кріпильних деталей магнітної системи. Якщо ж усунути гудіння таким методом не вдається, то приступають до перевірки стику між якорем і осердям. Для цього між якорем і осердям прокладають аркуш тонкого паперу з листком копіювального паперу і від руки замикають магнітну систему. Прилягання вважається задовільним , якщо отриманий відтиск складає не менше 70% перерізу стрижня. При незадовільному стані стику поверхні дотику пришабрюються. Шабрування ведеться вподовж торців листів.

Контактний мідний виток вмонтований в жолобок на торці якоря призначений для усунення вібрації і довільного вимикання контактора при переході  через  нульове значення струму, що живить котушку. Для зміни пошкодженого короткозамкненого витка відгинають стальні пластини, приклепані до крайніх стяжних листків пакету осердя і виймають пошкоджений виток. Зміна матеріалу, перерізу або довжини витка не допускається, оскільки може призвести до підвищення рівня гудіння або  підвищення нагрівання . Часто також буває , що при вимиканні контактора ярмо не відпадає від осердя «прилипає». В такому випадку потрібно перевірити наявність прокладки з немагнітного матеріалу (мідна пластина) між осердям і ярмом і у випадку пошкодження, послаблення або відсутності відновити її.

Основними пошкодженнями котушки є обрив і виткове замикання. При обриві котушка не розвиває тягового зусилля і не споживає струм. Виткові замикання характеризуються ненормальним нагрівом котушки і зменшенням сили її тяги. Пошкоджену котушку заміняють новою.

Контрольні запитання


Коментарі

Популярні публікації